Virüse İyi Gelen Bitkiler - Sannovac
 
Pazartesi - Cuma08:00 - 19:00
Adres:Panayır Çayırı Cad. Göktürk Suites A22 Göktürk / İstanbul
Sosyal medyamızı ziyaret edin

Virüse İyi Gelen Bitkiler

10 Mayıs 2021by sannovacofficial0

Virüse İyi Gelen Bitkiler

Virüs, hayatımızın en tehlikeli canlılarından bir tanesidir. Canlı hücre bünyesinde her zaman virüs barındırır ama bizim insan olarak dikkat etmemiz gereken birkaç tane de olsa virüs var. Bu virüslerin adının, kimliğinin ve şeklinin hiçbir önemi yok. Önemli olan tek nokta onlara karşı nasıl savaş verebileceğimiz. Zira bizler insan olarak gözlerimiz oldukça zayıf ve sadece kendi büyüklüğümüze yakın cisimleri görebiliyoruz. Göremediğimiz virüse karşı savaşı ise sadece görmeden yapabiliriz.

Gündemin ta kendisi olan virüslerden ve grip gibi en ufak virüslere karşı dahi tüm bağışıklık sistemimizi güçlendirebilmek gerekir. Ancak bu bildiğimiz kas çalıştırma mantığı ile olmayacak. Yediğimiz, içtiğimiz yani kısaca tükettiklerimiz ile kendimizi güven çemberi içinde tutabilir ve sadece bu koşullarda sağlıklı kalabiliriz.

Hangi Bitkiler Virüse Karşı Güçlü?

Virüslere karşı en etkili bitkiler keten tohumudur. Çörek otu sizi virüsten kurtarır. Hindistan cevizi metabolizmanızı hızlandırır ayrıca kilo vermenize yardımcı olur. Ama hiç biri size uzun soluklu fayda sağlamayacaktır. Bunun sebebi ise düzenli bir şekilde tüketmek neredeyse ihtimal dışıdır. Bu sebeple kendinizi bazı bitkiler, sebzeler ve meyvelerden uzak durmadan bitkisel ürünlerden yararlanmanız gerekebilir. Örneğin yaz meyveleri olarak çilek, karpuz, kavun, kiraz ve kayısı gibi meyveleri ne kadar tüketebileceğinizi şimdiden kestirebiliyor musunuz?

Sağlıklı Beslenmek, İradeli Beslenmek

Aslında tüm meyveler, sebzeler ve bitkiler bizim sağlığımızı korumak adına üretilmiş gibi. İnsanların sağlığını korumak, onları beslemek ve her türlü kötü durumda yanlarında olmak için savaş veren meyveler, sebzeler ve bitkileri biz insanoğlu olarak o kadar da fazla tüketmiyoruz. İnsanlar sadece gerektiği kadar değil daha azını belki de hiç tüketmiyor. O nedenle bağışıklık sistemlerimiz zayıflıyor ve malum durum gerçekleşiyor. Bağışıklık sisteminin zayıf olması, virüslerin en sevdiği durumdur.

Virüslere Karşı Mücadelede Bitkiseller

Virüsler hayatımızın en büyük tehdidi değil mi? 2020 yılında zaten en çok sıkıntı çektiğimiz şey virüslerle beraber yaşıyor olmak. İnsanların birbirine karşı çok rahat alıp verebildiği virüsleri kabul etmemek ve kabul etmediğimiz halde vücut sistemimize girmiş olanlarla savaşabilmek için elimizde çok güçlü seçenekler var. Hayatınızın geri kalanını sağlıklı bir şekilde devam ettirebilmek, sevdikleriniz ile beraber olabilmek için her zaman bağışıklığınızı kuvvetlendirecek ürünlerimizi tercih etmelisiniz. Bahsettiğimiz ürünlerin tamamı bitkiseldir. Kekik yağı, Akdeniz defnesi, lavanta, biberiye, okaliptüs gibi bitkilerin özüyle üretilmiş olan ürünlerimiz sayesinde gelecek çok daha sağlıklı olabilir. Alkol ve kimyasalın net olarak barınmadığı ürünlerimizin en önemli özelliği ise sizi her türlü tehlikeden ve virüsten koruyor olmasıdır.

Akciğer hasarını azaltmaya yarayan, Defne yağının son damlasına kadar kullanıldığı nadide ürünlerimiz sadece 2020 yılındaki virüs çeşitliliğini azaltmaya ve sizi onlardan korumaya dahi yeterli olabilir.

sannovacofficial

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

SANNOVACMisyonumuz
MCZ Medical olarak, toplumsal sağlığın, bir toplumun gelişimi ve devamlılık sağlamasındaki en önemli etken olduğunu düşünüyoruz.
KONUMUMUZBize ulaşabilirsiniz!
https://sannovac.com/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
BİZİ TAKİP EDİN!Sosyal Medyalarımız

Webdesign By muratcelik.art tarafından yapılmıştır.
Tüm Hakları Saklıdır.

×