CARVACROL (KARVAKROL) NEDİR? - Sannovac
 
Pazartesi - Cuma08:00 - 19:00
Adres:Panayır Çayırı Cad. Göktürk Suites A22 Göktürk / İstanbul
Sosyal medyamızı ziyaret edin

CARVACROL (KARVAKROL) NEDİR?

6 Nisan 2021by sannovac1

Cymophenol (simofenol) olarak da bilinen Carvacrol; kekik yağında doğal olarak bulunan bir bileşendir. Dağ kekiğinin içinde uçucu olarak var olan Timol ve Carvacrol aktif oksijenle doyuma ulaştırılıp ayrıştırılır. Kekiğin keskin ve güçlü kokusuna sahiptir.

CARVACROL NELERDE BULUNUR?

Kekik yağı haricinde yabani bergamotta, mercanköşk ve mineçiçeğinde bulunur. Diğer bitkilerden %45-75 arası elde edilebilen Carvacrol, %60-80 oranıyla kekik yağından elde ediliyor.

KEKİK YAĞI NASIL ELDE EDİLİR?

Kekik bitkisinin taze olarak ve biraz kurutulmuş yapraklarının buharda damıtılması ile elde edilir. Damıtma sonucunda kırmızı veya kahverengi, baharatlı ve güçlü kokusu olan yağ oluşur. Damıtma işlemi uzadıkça beyaz kekik yağı ortaya çıkar. Hafif bir kokusu vardır. Kullanılacak kimyasal formüle göre damıtma süresi ve şekli değişir.

NEDEN KEKİK YAĞI?

Kekik yağının özündeki Carvacrol bileşeninde virüsleri yok eden antimikrobiyal özellikler var. Eski kültürlerde ağrı kesme ve detoksifikasyon (vücudun kendisini toksik maddelerden arındırması) için kullanılıyordu. Günümüzde gelişen teknoloji ile kekik yağının içerisindeki bu etken madde (Carvacrol) yüksek bir oranla ayrıştırılıp etkin olarak kullanabiliyor. Mucizevi diyebileceğimiz kekik yağının faydaları:

 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Virüslere karşı direnç ve korunma sağlar.
 • Solunum yolu enfeksiyonuna yakalanma riskini düşürür.
 • Vücuttaki yara ve berelerin iyileşmesini hızlandırır.
 • Sindirim sisteminin sorunsuz çalışmasına yardım eder.
 • Kansere sebep olan hastalıklı hücrelerle mücadele eder.
 • Kalple ilgili hastalıklardan ve kalp krizinden korunmanızı sağlar.
COVİD-19 VE CARVACROL

Bir yıldan uzun süredir tüm dünyanın savaştığı pandemi covid-19 için henüz kesin tedavi bulunamadı. Uzmanlar her fırsatta yaptıkları açıklamalarda bağışıklık sisteminin öneminden ve güçlendirilmesi gerektiğinden bahsediyorlar. Son 15 yıldır kullanımı artan ve bitkisel şifa olarak kabul gören kekik yağı ve içeriğindeki Carvacrol, antibakteriyel, antifungal, antienflamatuar özellikleri ile bağışıklık sistemimiz için vazgeçilmez hale geldi. Yapılan araştırmalardan elde edilen sonuçlara göre kekik yağı, vücudun virüsle savaşmasında epey etkili bir rol oynuyor. Tabi ki her insanın genetik yapısı ve metabolizması farklıdır. Ancak kekik yağının içerisindeki Carvacrol bileşeninin bağışıklık sistemine iyi geleceği ve direnci yükselteceği göz ardı edilemez bir gerçek.

One comment

 • Bir WordPress yorumcusu

  3 Nisan 2021 at 19:06

  Merhaba, bu bir yorumdur.
  Yorum moderasyonuna başlamak, düzenlemek ve silmek için lütfen yönetim panelindeki yorumlar bölümünü ziyaret edin.
  Yorumcuların avatarları Gravatar üzerinden gelmektedir.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

SANNOVACMisyonumuz
MCZ Medical olarak, toplumsal sağlığın, bir toplumun gelişimi ve devamlılık sağlamasındaki en önemli etken olduğunu düşünüyoruz.
KONUMUMUZBize ulaşabilirsiniz!
https://sannovac.com/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
BİZİ TAKİP EDİN!Sosyal Medyalarımız

Webdesign By muratcelik.art tarafından yapılmıştır.
Tüm Hakları Saklıdır.

×